Jarrow Formulas - Methyl B-12

Witamina B12 jest bardzo ważna dla naszego mózgu oraz systemu nerwowego, formowania się krwi oraz bierze udział w metabolizmie każdej komórki naszego ciała.

Ta szczególna witamina jest ciężko dostępna w pożywieniu, szczególnie jeżeli unikamy mięsa.
Jest bardzo prawdopodobne, że wiele ludzi może mieć od lekkiego do średniego niedoboru tej witaminy, co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, nawet nieodwracalnych.

Jest również bardzo istotna w procesie metylacji homocysteiny do metioniny, utrzymując nasz układ sercowo-naczyniowy w dobrym stanie.

Metylokobalamina jest formą lepiej przyswajalną przez nasz organizm, oraz wykazuje lepszą retencję, niż cyjanokobalamina, która występuje w większości dostępnych suplementów diety.

Witamina B12 w formie metylokobalaminy jest lub może być pomocna przy:

  • Anemii
  • Neuropatii (szczególnie tej cukrzycowej)
  • Bezsenności
  • Problemach z pamięcią
  • Problemach z układem sercowo-naczyniowym
  • Zmęczeniu
  • Przy problemach z układem nerwowym

Kupiłem ten produkt, ponieważ sporadycznie spożywam mięso oraz chciałem zwiększyć poziom witaminy B12, by obniżyć poziom homocysteiny oraz polepszyć funkcjonowanie układu nerwowego.
Liczyłem, że poprawi również się moja pamięć oraz będę miał więcej energii, ale nie zauważyłem takich efektów.

Teraz już nie korzystam z tego produktu, ponieważ moja multiwitamina, również zawiera metylokobalaminę, więc już nie muszę kupować jej oddzielnie.

Opakowanie zawiera drażetki o smaku cytrynowym, które w smaku są w porządku, powoli się rozpuszczają, co uważam za zaletę.

Jarrow Formulas - Methyl B-12 kosztuje około $7.77 i dostarcza 100 drażetek, po 1000µg każda.

Większość produktów na polskim rynku, jak zdążyłem zauważyć zawiera głównie cyjanokobalaminę i to w dawkach mniejszych, niż 20µg.


Skład:

Brak komentarzy

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.