Vitacost - Ultra Vitamin K with Advanced K2 Complex

Jak wiemy lub nie, witamina K2 jest odpowiedzialna za lokowanie wapnia tam gdzie powinien się znajdować czyli w kościach. A także zabieranie wapnia z miejsc, w których nie powinien się znajdować, głównie tętnic i innych tkanek.

Wybrałem ten produkt ze względów ekonomicznych, suplement ten zwiera kompleks witaminy K (K1, K2 MK-4 oraz K2 MK-7) w przystępnej cenie w porównaniu z innymi tego typu produktami.
Dwie najważniejsze formy to K2 MK-4 oraz K2 MK-7, które są głównie odpowiedzialne za efekt wymieniony powyżej.
Mimo że obie działają w podobny sposób to nie oznacza, że działają identycznie, dlatego najlepiej jest przyjmować obie formy.

MK-4 jest bardzo szybko zużywana przez nas organizm i jej biologiczny okres półtrwania wynosi do 8 godzin, więc bardzo niewiele z praktycznego punktu widzenia.

Koszt tej witaminy w tej formie jak i częstotliwość dawkowania może być kłopotliwa.
Za to MK-7 krąży po naszym organizmie o wiele dłużej, aż do 72 godzin, co o wiele bardziej zwiększa potencjał suplementarny stosowania tej formy.

Witamina K2 wydaje się bardzo ważnym elementem, bardzo często pomijanym oraz niezauważanym. Jest bardzo ważna dla naszego zdrowia układu krwionośnego ale nie tylko.
Jeżeli przyjmujemy witaminę D3, szczególnie w dużych dawkach (większych, niż 2000 IU dziennie), byłoby wskazane dodanie witaminy K2.

Istotnym problemem jest to, że w pożywieniu występuje w znikomych ilościach (mowa o formach K2), największym jej źródłem z pożywienia i w sumie jedynym znaczącym jest sfermentowane japońskie Natto, które zawiera bardzo duże ilości formy MK-7. Jak widać nie jest to dość często spożywane, jeżeli w ogóle, przez ludzi źródło tej witaminy.

1 żelowa kapsułka tego produktu zawiera:
  • 100 µg (mcg) K2 MK-7
  • 1000 µg K2 MK-4
  • 1000 µg K1

100 µg K2 MK-7 wydaje się odpowiednią dawką dla zdrowych osób do suplementacji prewencyjnej, dla osób posiadających już zwapnienia zalecane dawki to minimum 200 µg z racji tego, że działanie odwapniające było zaobserwowane przy dawce 180 µg.

Przyjmowanie preparatów z witaminą K może w rzadkich przypadkach wywoływać bezsenność czy palpitacje serca, te skutki uboczne są raczej niegroźne i występują rzadko.
W moim przypadku żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałem.

Osoby przyjmujące antykoagulanty (np. Warfaryna) lub mające inne problemy z krzepliwością krwi powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjmowaniem preparatów z witaminą K.

Preparat ten przyjmowałem przez około rok czasu, głównie po to by wzmocnić zęby.
Ogólnie oceniam bardzo dobrze ten suplement ale nie zamierzam kontynuować suplementacji produktem tej firmy, gdyż zwiększam dawkę i będę skłaniał się ku innym markom.

Vitacost - Ultra Vitamin K with Advanced K2 Complex kosztuje około $11.69

Kliknij by powiększyć

1 komentarz:

  1. Rzeczywiście, z tego co się interesowałam i czytałam, wapń razem z witaminą K2 mogą nieźle poprawić formę naszych zębów.
    Odpowiednia dieta i dostarczanie witamin mogą zdziałać cuda w kwestii zapobiegania, czy wręcz usuwania próchnicy z zębów.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.