Biorepair - Sensitive Teeth Plus

Wcześniej już na blogu pojawił się post na temat tej pasty do zębów, ale z racji tego, że niedawno nastąpił rebranding marki, postanowiłem zamieścić najnowsze informacje jak i moje przemyślenia.

źródło: http://www.biorepair.it

Biorepair® jest to marka głównie past do zębów włoskiej firmy Coswell, która jest również właścicielem takich produktów jak Blanx, które mogą być bardziej znane i bardziej powszechne na naszym polskim rynku.
Dawno temu, jak dopiero zaczynałem poznawać rynek past/płynów i innych rzeczy do pielęgnacji jamy ustnej, natknąłem się na tę właśnie pastę do zębów, czyli Biorepair® - Sensitive Teeth Plus, ówcześnie pasta miała na opakowanie oznaczenie "+46% di microRepair" i od razu chcę też rozwiać wątpliwości, w szczególności, że na wielu blogach jest podawana nieprawidłowa informacja. 46% na starym opakowaniu oznaczało, że pasta zawierała o 46% więcej cząsteczek microRepair więcej, niż wersja standardowa, na najnowszych opakowaniach już nie ma oznaczenia procentowego, a jest podana dokładna ilość, w przypadku tej wersji pasty jest to 240 mg na gram pasty cząsteczek microRepair. Jest to wersja pasty z największą dostępną taką dawką.


Czym są wyżej wymienione cząsteczki? Są to mikrocząsteczki hydroksyapatytu cynku, które mają za zadanie naprawiać nasze szkliwo poprzez penetrację tych cząsteczek do naszego szkliwa oraz zębiny, głównie w miejscach gdzie mam jakieś rysy czy szczeliny.


Te cząsteczki również powlekają zębinę powodując zmniejszenie nadwrażliwości zębów oraz chroniąc ją przed niektórymi negatywnymi czynnikami. Pokrywając ząb remineralizują go. 

Cynk działa antybakteryjnie, zapobiega formowaniu się płytki nazębnej oraz kamienia, a także pozwala utrzymywać świeżość jamy ustnej przez dłuższy czas, hamując rozwój bakterii.
Pasta jest bardzo przyjemna w smaku, pieni się całkiem dobrze, a przez to dużych ilości nie trzeba stosować, zostawia bardzo przyjemny posmak w jamie ustnej. 
Opakowanie wcześniej się specjalnie nie wyróżniało, za to teraz po rebrandingu uzyskała bardzo świeży i profesjonalny wygląd, niby drobnostka ale bardzo przyjemna dla mnie. Na szczęście skład nie uległ zmianie, więc dalej spora dawka tych cząsteczek może nam służyć.

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że na rynku jest bardzo wiele różnych past, ale tak naprawdę z 95% tych produktów jest praktycznie taka sama, różnią się może konsystencją czy ilością składników abrazyjnych, ostatnio zaczęło się trochę zmieniać i zaczęto wprowadzać jakieś substancje ziołowe do past, jednakże uświadamiam, że zioła to mogą wpłynąć na nasze dziąsła czy stan jamy ustnej, ale na zęby to minimalnie jeżeli wcale. Past w drogeriach, które faktycznie mogłyby coś zdziałać praktycznie nie ma.

Tę pastę odróżnia od innych to, że ma za zadanie oddziaływać bezpośrednio na nasze szkliwo i zębinę, faktycznie coś robiąc. W innych pastach najczęstszym takim składnikiem jest fluor i nic więcej. 

Inną z past, które mają bezpośrednio oddziaływać na szkliwo, zębinę i ogólnie nasze zęby to np. pasta R.O.C.S, którą też polecam, i o niej będzie oddzielny post.
Reasumując, nie polecam większości dostępnych past w drogeriach, ładne opakowania i slogany marketingowe nie wspomogą zębów.


Ten produkt nie zawiera takich substancji jak:

  • fluor
  • parabeny
  • sodium lauryl sulphate (SLS)
  • silica abrasive
  • dwutlenek tytanu
Pasta jest mało abrazyjna, a mimo to pozostawia uczucie czystych zębów. Tubka ma 75 ml i spokojnie powinna wystarczyć na około 1,5 miesiąca używania. 

Ze względu, że nie posiada fluoru, ani innych mocno niebezpiecznych substancji, nadaje się do stosowania zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Dostępna jest także specjalna wersja smakowa dla dzieci.

Dla mnie pasta sprawdza się rewelacyjnie już od wielu lat i jak najbardziej zmniejszyła nadwrażliwość zębów, stan tych zębów również wydaje się, że jest o wiele lepszy.

Z tego co zauważyłem jest problem z dostaniem jej w stacjonarnych sklepach, jedynie widziałem ją w Hebe, więc jak ktoś nie ma w pobliżu tego sklepu to najlepiej zamówić przez internet.
Polecam również do tej pasty płyn tej samej marki.

Pastę jak i płyn można znaleźć na stronie https://www.blanxsklep.pl/

Skład pasty:
"Aqua, Zinc Hydroxyapatite*, Glycerin, Sorbitol, Cellulose Gum, PEG-32, Silica, Sodium Myristoyl Sarcosinate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Aroma, Sodium Saccharin, Citric Acid, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate. *microRepair®"

Brak komentarzy

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.