Life Extension - Two-Per-Day (Multiwitamina - aktualizacja składu po raz kolejny)

Uważana przeze mnie za najlepszą na rynku multiwitaminę Life Extension - Two-Per-Day doczekała się kolejnych modyfikacji w składzie.

Zmian nie było wiele, ale w mojej ocenie są bardzo istotne, które wymienię poniżej.

Parę słów jednak powiem jeszcze na temat zmian, które zaszły oraz o samym kontakcie z firmą, który jest po prostu genialny. Ze względu na zmianę proporcji zawartości selenu napisałem wiadomość do firmy o podanie konkretnych dawek (zamieszczone w nawiasie) oraz moje zaniepokojenie dominacją seleninu sodu.

W ciągu 48 godzin dostałem informację zwrotną, bardzo wyczerpująco opisującą nie tylko skład, o który poprosiłem, ale także wiele przykładów badań naukowych potwierdzających kliniczne pozytywne znaczenie seleninu sodu, uspokajając tym mnie co do zastosowania tej formy i jej bezpieczeństwa oraz pozytywnego wpływu na zdrowie. Jednakże, mimo to uważam, że dominującą formą powinna być selenocysteina lub podobne formy. 
Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości ponownie będą wprowadzone zmiany dotyczące zawartości selenu w preparacie.
  • Selen - tym razem formą dominującą został selenin sodu (150 µg) oraz kolejno SelenoExcell z drożdży (około 18 różnych form selenu - 25 µg) oraz Se-metylo L-selenocysteina (25 µg). 
  • NIAGEN Nicotinamide Riboside - został usunięty
  • Apigenina - została dodana zamiast NIAGEN w dawce 5 mg
Co do Nicotinamide Riboside, firma usprawiedliwiła się sprawami związanymi z restrykcjami licencji dotyczącymi tej substancji, ale w zamian dodała Apigeninę, o której powstanie prawdopodobnie oddzielny post, ze względu na swoje ciekawe właściwości jakie oferuje ten flawonoid, pokrótce wspiera zdrowy rozwój komórek i ich różnicowanie się, łagodzi stany zapalne i pozytywnie wpływa na pamięć długotrwałą. 

Linki do badań na temat wpływu seleninu sodu na organizm:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20039895 - Pozytywny wpływ na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, zmniejszenie echogeniczności po 6 miesiącach kuracji i redukcja TPO-Ab i Tg-Ab po 12 miesiącach.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19033020 - pozytywny wpływ na śródbłonek 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18715889 - synergistyczny wpływ seleninu sodu i N-acetylocysteiny na wątrobę uszkadzanej w wyniku paracetamolu

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20092379 - właściwości przeciw wrzodowe oraz przeciwbakteryjne względem Helicobacter pylori

Life Extension, Two-Per-Day Capsules, 120 Capsules koszt około $16.50 lub $15.00 za formę w tabletkach

Brak komentarzy

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.